Ana Sayfa Ev Aksesuarları Salon Aksesuarları Nasıl Yerleştirilir?

Salon Aksesuarları Nasıl Yerleştirilir?

İlk öncelikle yapmanız gereken şey salonunuzu en geniş görebileceğiniz açıdan yani köşelerden bakmanız gerekmektedir. Hatta tam anlamıyla kişi görüş sağlayamayabilir. O yüzden bir telefon ya da kamera yardımıyla tam olarak geniş açıdan fotoğraflanabilmesi, salonu daha net görebilmemizi ve salon dekorasyon aksesuarları konusunda fikir almamıza yardımcı olacaktır.

Ev Aksesuarları

 Salon Aksesuarları  kullanılmalı mıdır?

 Salon aksesuarları evinizin içinde kullandığınız eşyanın tarzına göre mutlaka kullanılması gerekir. Salonunuz Retro, klasik, country, modern, avangarde hangisi olursa olsun kullanım amacınıza ve zevkinize göre yapmış olduğunuz klasik salon aksesuarları çok sade de olabilir çok renkli de olabilir. Örneğin country bir salonda çok renkli duvarlar kullanabilirsiniz. Çokça fazla renkli eşyalarda kullanabilirsiniz. Rengarenk minderler, renkli boyanmış ahşap mobilyalar, birbirinden renkli çiçekler. Aslında bu tamamen zevkinizle alakalı olan bir durum.

Ev Aksesuarları

Aksesuar seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

 Aksesuar olarak aldığınız her ne olursa olsun salonunuzu daraltmamalı ya da ferahlığını kaybetmemelidir. Almış olduğunuz ürün çok alakasız ya da uyumsuz olabilir ama bu kullanmayacağınız anlamına gelmemelidir. Yapacağınız konsept kullandığınız eşyayı asıl ortaya çıkaracak, hatta patlatacak olan iştir. O yüzden yakışmaz ya da alakasız gibi durumlar olmaksızın neler yapabileceğinizi ve düşüncelerinizin ne kadar geniş çerçevede olduğunu unutmamalısınız. Yeni bir ev aldınız ya da evinizin içini yeniden düzenlemek istiyorsunuz, bunun için önce fikirlerinizi yenileyin ve olabildiğince ve imkanlarınız dahilinde sıra dışı olmanız sizi herkesten bir adım önde tutacaktır.

Ev Aksesuarları

 Ferah ve sade bir salon istiyorsanız öncelikle çok büyük bir orta sehpa kullanmamalısınız ve mümkün olduğunca az aksesuar kullanmalısınız. Örneğin; sehpa üstünde kısa boylu yayvan bir çiçek kullanabilirsiniz, koltuk takımlarının arasında bir lambader kullanarak salonunuza hareket verebilirsiniz. Belki bir tablo asarak yine farklılık sağlayabilirsiniz. Asıl önemli olan sizlerin sürekli kullanım alanı içinde bulunan sınırlarınızın kalabalık olmaması ve rahat hareket alanı sağlanabilmesidir. Böylece daha ferah bir eve hem de şık bir eve sahip olmuş olacaksınız.Ev Aksesuarları konusunda sizin için derlediğimiz ürünlerden ilham alabilirsiniz.

Ev Aksesuarları

 Aksesuarlar nelerdir ve nasıl yerleştirilir?

 Bir salonu salon yapan olmazsa olmaz önemli üç eşya vardır. Bunlardan birinci olanı aydınlatmada kullandığınız üründür. Aydınlatma aracınız çok büyükse daha az eşya kullanmalısınız. Yani çok fazla aksesuar kullanılmamalıdır. Çünkü evinizi karmaşık ve basit gösterir. Yani almış olduğunuz ürünü yapmış olduğunuz tasarım daha şık ya da daha basit göstermek yine sizlerin ellerinde. Ne kadar şık olursa olsun dizayn kötü olursa sizin de ürününüz kaybolur. İkinci olarak halı seçimi iyi yapılmalıdır. Eğer köşebentlere sahip çok eşyanız varsa, yuvarlak hatlı eşyalarınız az ise ya da yok ise kesinlikle hat çizgileri belirli olan ya da üzerinde belirgin olarak geometrik şekil kullanmadan bir halı seçmelisiniz. Halı günümüzde daha çok kilim olarak evlerde bol çeşitli ve ince tasarımlı olarak kullanılmaktadır. Ancak hiç halı da kullanmayabilirsiniz ama zemininizin güze ve şık olması gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi üçüncü olan perdedir. Ne kadar şık ve güzel perdelere sahip olursanız evinizin salonu da bir o kadar da güzel olacak ve beğeni toplayacaktır. Güzel bir fonla konsept yapabilir ya da stor perde kullanabilirsiniz ama şunu unutmayın ki en önemlisi perdedir.

 Evin içinde aksesuar olarak kullanacağınız duvar saati, şamdanlar, çiçekler, sehpalar tamamen dizaynınızla eş değer olarak gözünüze daha güzel gelecek ve daha fazla keyif alır hale geleceksiniz.

klasik salon aksesuarları
klasik salon aksesuarları
Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz