Dekorasyon Blog Arama

Salon Boya Renkleri

Evimizin en büyük alanı olan salon, misafirleri ağırladığımız yer olduğu için göze hitap edici şekilde dekore etmeye çalışıyoruz. Koltukların rengi, duvar rengine, lambalara uygunluğuna dikkat ediliyor. Bu makalede örneklerle yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

Salon Boya Renkleri

Salon Duvarlarında Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Salon dekorasyonları yapılırken renk seçimi yapılmadan önce hangi dekorasyon tarzı uygulanacağına karar verilmelidir. Dekorasyon ve duvarların rengi de ona göre seçilir. Renklerin birbiri ile uyumları oldukça önemlidir.

Salon Boya Renkleri
Salon Boya Renkleri

Ferah bir hava ve huzurlu bir ortam için açık tonlu renkleri seçmeniz en iyisi olacaktır. Renklerin uyumu da önemlidir. Hem zıt renklerden, hem de birbirini dengeleyen renklerden de yararlanabilirsiniz. Sade ve şıklığa ağırlık vermelisiniz ki göze daha çok hitap etsin. Bir yandan evde gibi hissettirirken bir yandan da şıklık verebilsin.

Salon Boya Renkleri
Salon Boya Renkleri
Salon Boya Renkleri

Aydınlık Gösteren Duvar Boyası Renklerini Neden Tercih Etmeliyiz?

Ev dekorasyonlarında en yaygın kullanılan renklerin başında kum beji, gri, istiridye, şampanya, ekru, fildişi ve krem tonları geliyor. Huzurlu bir ortam yaratmak için birebir renklerdir. Aydınlık bir ortam dingin bir kafa demektir. Evlerimiz bizim sığınağımızdır. Dışarıda yaşadığımız onca negatif şeyi evimizde dinlenerek atlatmaya çalışırız. Bu yüzden gereklidir aydınlık ve ferahlık hissi veren bir ortam.

Salon Boya Renkleri
Salon Boya Renkleri
Salon Boya Renkleri
Salon Boya Renkleri

Salon da sıcak samimi bir aile ortamı hissiyatı verirken bir yandan da şıklığa dikkat etmelisiniz. Ferah ve dingin bir ortam oluşturulmayı öncelik edinmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Krem Rengi Koltuk Dekorasyon Önerileri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478