Dekorasyon Blog Arama

Siyah Oda Dekorasyonları ve Tasarımları

Bu konumuzda siyah oda tasarımları ve siyah oda dekorasyonu değineceğiz.Önceden bu renk tasarım hakkında yazmıştım.Ancak yazdığım kısım az olmakla birlikte geniş kapsamlı değildi.Zamanla sizlere çok daha özel ve güzel tasarımlar sunmaya devam edeceğimizi şimdiden belirtmekte fayda var.Sizlere siyahın o asaletini bütün odalarınızı düşünerek geniş kapsamlı bir dekor görselleri seçerek uygulama yaptım.İçlerinden beğenebileceğiniz bu tasarımları sizlerde uygulayabilirsiniz.Bazıları klasik tarzda olup bazıları da modern tarzlarda seçmiş bulunmaktayım.Aslına bakarsanız modern tarzı,klasik tarz ile harmanlama fikri bana çok daha fazla cazip geldiği için olsa gerek genelde bu iki tarzı bir arada vermeye çalışıyorum.

SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI

Şu sıralar kadife ile birlikte imal edilmiş zımbalı koltuk modelleri ön planda durmaktadır.Kadife kumaş bakımından çok eskilere dayansa da imal şekli açısından en modern uygulamalarda kullanıldığında harika sonuçlar vermektedir.Kumaşın tek sıkıntısı aşırı toz çekmesi ve çabuk kirlenmesidir.Ancak yeni imal edilen ürünler içerisindeki kadife kumaşlarda sanırsam bunun da önlemi alınarak yeni tip kadife kumaşa benzer bir kumaş imal edilmiştir.Bu üretilen kumaşın toz tutmama ve antibakteriyel olduğunu söylüyorlar.

SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI

Siyah kendi asaletini taşıdığı için bütün renkleri içinde barındırabilir.Tuvallerde kapatma özelliğine sahip olsa da onsuz hiç bir iş yapılamamaktadır.Aynı özellik evlerimiz içerisinde de geçerli olmaktadır.Siyah tercihinde bulunan bireylerin,bu rengi her türlü renk ile harmanlayabileceğini bilmesi gerekmektedir.Ancak başta uyarmalıyım ki!Bu rengi asla güneş ışınlarına tamamen maruz bırakılmamalıdır.Siyah renk çabuk güneş çeker ve bu nedenle de çok çabuk renk kaybına neden olabilirsiniz.Harika siyah oda dekorasyonu sizleri bekliyor.

SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI

Renk olarak ana renk olduğu için kullanımı da kolaydır.Lakin dediğim gibi bu renkte sizleri delirtecek tek bir özellik olarak da aşırı toz çekmektedir.Sildiğiniz yüzeyleri sürekli silmek zorunda kalıyorsunuz.Normal bir bezle de silemezsiniz. siyah oda tasarımları için detaylıca okuyunuz. Mutlaka cam silme bezleri ile silmeniz gerekmektedir.Çünkü bu yüzeyleri normal bir bezle silseniz de üzerinde hemen lekeyi ve tozu düzgün silinmediği takdirde göstermektedir.Bunun dışında renk olarak asilliğini ve ön planda durmasını asla geride bırakmaz.

SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI

Siyah rengi uygulama yapacağınız alanlar konusunda temizlik açısından sürekli sıkıntı oluşturabilir.Banyo temizliği bakımından hemin belirtmeliyim ki;hemen temizlenip düzgün bir kuru bezle silinmediği takdirde üzerinde su kurumasına izin verirseniz,kuruyan bölgelerde su damlalarını çok bariz şekilde görebilirsiniz.Buda banyonuzun kirli görünmesine neden olacaktır.Zamanla da yüzeylerin kireç kaplamasına ve siyah yüzeyin üzerinde beyaz beyaz görünmesine sebep olacaktır.Bunun bu şekilde görünmesini istemiyorsanız her banyodan sonra güzelce temizlemeli ve kuru bir havlu yardımı ile kurutmalısınız. Ayrıca siyah duvarlı oda tasarımlarını da inceleyebilirsiniz.

SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI
SİYAH ODA TASARIMLARI

Sizlere mutfak tasarımlarında siyah kullanımına dair yine delirtecek bir maddesi olan temizlik işini de belirteyim hemen.Eğer bu rengi seçecekseniz sadece bu yönünü kesinlikle bilmeli ve ona göre dekore etmek istediğinize karar vermelisiniz.Çünkü yarın öbür gün sizler silmekten ve temizlemekten bıkabilir ve nereden yaptırdım bu rengi diyebilirsiniz.Mutfakta da temizlik diğerlerinden çok daha titiz çalışmalısınız.Sıçrayacak herhangi bir leke,yağ ve başka benzeri maddeler yüzeyde tamamen kendini ele verir.Temizlik konusunda da cam bezi olmadan kesinlikle temizleyemezsiniz.Siyahın diğer bir kötü yanı da çizilmesi durumunda ki çabuk çizilen bir renk olduğundan çizilen kısmı hemen kendini ele vermesi.Yani çabuk deforme olma özelliğine sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Harika Çatı Katı Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • zeynep2 ay önce
  • Ben özel bir hastanede görmüstum cok hoşuma gitti. Yalnızca yerler siyah karo, duvarlar açık renktı. Bu fotoğraf cok karanlık gorunuyor. Kasvetli sanki.


Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478