Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Siyah Oda Dekorasyonları ve Tasarımları

Siyah Oda Dekorasyonları ve Tasarımları

Bu konumuzda siyah oda tasarımları ve siyah oda dekorasyonu değineceğiz.

Siyah kendi asaletini taşıdığı için bütün renkleri içinde barındırabilir.Tuvallerde kapatma özelliğine sahip olsa da onsuz hiç bir iş yapılamamaktadır.Aynı özellik evlerimiz içerisinde de geçerli olmaktadır.Siyah tercihinde bulunan bireylerin,bu rengi her türlü renk ile harmanlayabileceğini bilmesi gerekmektedir.Ancak başta uyarmalıyım ki!Bu rengi asla güneş ışınlarına tamamen maruz bırakılmamalıdır.Siyah renk çabuk güneş çeker ve bu nedenle de çok çabuk renk kaybına neden olabilirsiniz.Harika siyah oda dekorasyonu sizleri bekliyor.

Eşsiz Siyah Ev Dekorasyonu

Makale Başlıkları

Renk olarak ana renk olduğu için kullanımı da kolaydır.Lakin dediğim gibi bu renkte sizleri delirtecek tek bir özellik olarak da aşırı toz çekmektedir.Sildiğiniz yüzeyleri sürekli silmek zorunda kalıyorsunuz.Normal bir bezle de silemezsiniz. siyah oda tasarımları için detaylıca okuyunuz. Mutlaka cam silme bezleri ile silmeniz gerekmektedir.Çünkü bu yüzeyleri normal bir bezle silseniz de üzerinde hemen lekeyi ve tozu düzgün silinmediği takdirde göstermektedir.Bunun dışında renk olarak asilliğini ve ön planda durmasını asla geride bırakmaz.

SİYAH ODA TASARIMLARI

Siyah Evler Nasıl Temizlenir ?

Siyah rengi uygulama yapacağınız alanlar konusunda temizlik açısından sürekli sıkıntı oluşturabilir.Banyo temizliği bakımından hemin belirtmeliyim ki;hemen temizlenip düzgün bir kuru bezle silinmediği takdirde üzerinde su kurumasına izin verirseniz,kuruyan bölgelerde su damlalarını çok bariz şekilde görebilirsiniz.Buda banyonuzun kirli görünmesine neden olacaktır.Zamanla da yüzeylerin kireç kaplamasına ve siyah yüzeyin üzerinde beyaz beyaz görünmesine sebep olacaktır.Bunun bu şekilde görünmesini istemiyorsanız her banyodan sonra güzelce temizlemeli ve kuru bir havlu yardımı ile kurutmalısınız. Ayrıca siyah duvarlı oda tasarımlarını da inceleyebilirsiniz.

Sizlere siyah mutfak dekorasyonunda siyah kullanımına dair yine delirtecek bir maddesi olan temizlik işini de belirteyim hemen.Eğer bu rengi seçecekseniz sadece bu yönünü kesinlikle bilmeli ve ona göre dekore etmek istediğinize karar vermelisiniz.Çünkü yarın öbür gün sizler silmekten ve temizlemekten bıkabilir ve nereden yaptırdım bu rengi diyebilirsiniz.Mutfakta da temizlik diğerlerinden çok daha titiz çalışmalısınız.Sıçrayacak herhangi bir leke,yağ ve başka benzeri maddeler yüzeyde tamamen kendini ele verir.Temizlik konusunda da cam bezi olmadan kesinlikle temizleyemezsiniz.Siyahın diğer bir kötü yanı da çizilmesi durumunda ki çabuk çizilen bir renk olduğundan çizilen kısmı hemen kendini ele vermesi.Yani çabuk deforme olma özelliğine sahiptir.

Yeni Evlenecekler Dikkat

Yeni evlenecek ve evini kuracak arkadaşlara küçük tüyolar vererek elimizden gelen yardımı yapmaya çalışalım.Siyahı seven ve onun asaletine kapılıp evini bu renk ile donatımını yapmak isteyen arkadaşlarımızı bu siyah ev dekorasyonu yazımızı dikkat etmelerini önemle uyarırım.Siyah küçük dokunuşlar ile beraber evi kendi ağırlığıyla göz kamaştırır.Ancak baştan uyaralım;siyah rengi taşımak ve kullanmak gerçek anlamda zordur.Çünkü seçeceğiniz eşyaların toz çekmemeleri ve konumu itibariyle de güneş görmemeleri gerekir.Siyah güneşi çabuk çeker ve rengi çabuk gider,bunların haricinde oturma guruplarında özellikle kumaşı polyester olmayan kumaşlara dikkat etmeniz gerekir.Bu küçük tüyolara dikkat etmezseniz siyahı tercih ettiğiniz için ileri ki zamanlarda pişman olabilirsiniz.Bakın örnek olarak altta verdiğimi inceleyiniz.

gri siyah ev dekorasyonu
gri siyah ev dekorasyonu

Siyah ev dekorasyonu için belirtmeliyim ki;ortamı renkli tablolar ve bir kaç ortama yakışır çiçekle daha ferah bir ortama da dönüştürebilirsiniz.Hem ortamınız aşırı kasvet halinden kurtulmuş olur hem de mobilyalarınız kendilerini o ortamda daha belirgin olmalarını sağlarsınız.Bunlara ek olarak yemek odası takımını da sizler için özenle seçmiş bulunarak ekliyorum.Her iki takım için de uygulanabilir bir düşünce ile paylaşıyorum.

mat siyah ev dekorasyonu
mat siyah ev dekorasyonu

Sanki klasik takımların içerisinde modern tarzın ne alakası varmış gibi düşünenleriniz varmış gibi hissederek yazıyorum.Ön yargı yapmadan önce günümüzün harmanlanmış modern ve klasik haliyle sizlerin bunları bir araya getirerek hayal etmenizi tavsiye ederim.Bu tercihler ile aşırı karanlık düşeceğini düşünenlere ise küçük bir tüyo daha;mutfak dolaplarının kapaklarını bazılarını beyaz yaptırarak ve koltukların siyah beyaz kombini şeklinde yapmalarıyla daha canlı ve gösterişli bir hal alabilir.Beyaz olmaz diyenler için de rengi altın sarısı,kırmızı şeklinde de değişimi gerçekleştirebilirler.Sıra geldi yatak odamıza ki bence herkesin kendini en rahat ve en özgür olduğu ortama.Siyah dekorasyon ile bu ortamı güzelliştirebilirsiniz.

siyah ev dekorasyonu
siyah ev dekorasyonu

Evet harika bir klasik takımla devam ediyoruz.Tabi bu kadar bir siyahı kaldıramayanlar için burada da küçük değişikler ile hem klasik hem modern bir hava katmamız bizim elimizde.Misal olarak size asma tavan ve modern bir tavan ışıklandırması ile hem daha geniş bir hava verebilirken hemde ortamı yumuşatabiliriz.Perde seçiminde de özellikle fonların seçiminde daha açık renkler seçebilirken duvar lambalarınızı daha modern ve daha şık bir renkle değişim yapabilirsiniz.Zemini karo yahut mozaik laminat şeklinde döşetebilirsiniz.En son olarak banyolarımızı da düşünerek son dokunuşlarımızı orası içinde gerçekleştirelim dedik.

Ferah bir görüntüsü ve temizlenmesi açısından kolay bir ortam olarak hoş bir görüntüsü mevcut.Çok fazla ıvır zıvır sevmeyen ve sadelikten taviz vermeyenlerin tercihlerine sunuyorum.Şimdiden yapacağınız değişiklerde fikirlerimizi tercih edenlere teşekkürler.Kolay gelsin

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

  1. Ben özel bir hastanede görmüstum cok hoşuma gitti. Yalnızca yerler siyah karo, duvarlar açık renktı. Bu fotoğraf cok karanlık gorunuyor. Kasvetli sanki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz