Ana Sayfa Renkler Somon Rengi Boya Dekorasyonları

Somon Rengi Boya Dekorasyonları

Somon Rengi:

Somon rengi boya adını somon balığının etinden alan pembemsi-turuncu ila açık pembe renklerindedir. Somon pembesi olarak da adlandırılır. Yumuşak bir renk olduğundan dolayı bahar renkleri arasındadır. Ayrıca pastel bir renk olduğundan insan üzerinde olumlu etki bırakır. Somon rengi bilgeliği temsil eder ve temizliği sağlığı ifade eden sıcak renklerdendir.

Somon Rengi Boya Dekorasyonları


Evinizde dingin bir atmosfer oluşturmak için dekorasyonunuza somon rengi boya tercih edebilirsiniz. Somon rengi boya pastel renk tonlarından olduğundan yumuşak bir renktir. Açık renkten koyu renge uzanan somon rengini ev dekorasyonlarında tercih edebilirsiniz.

Farklı tasarımlar arayan bayanlar tarafından tercih edilen somon duvar rengi ile modern tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu rengi salon ve misafir odalarında bu rengi kullanarak misafirleriniz tasarında olumlu yorumlar alabilirsiniz. Ancak odalarını bu renge boyamadan önce mobilya perde ve evinizdeki aksesuarların bu renk ile uyumlu olup olmayacağı karar vermelisiniz.

Romantik somon rengi duvar boyası ve duvar kağıtları evinizin her köşesinde lokal olarak kullanabilirsiniz.

Somon rengi duvar boyası beyaz renkle birlikte tercih edebilirsiniz. Hol ve odaları birbirinden ayıran kısımlarda çok güzel duruyor. Beyaz renk ve alçıpan tavanlarda tercih edildiğinde çok şık ve modern bir renk ortaya çıkmaktadır.

Somon rengi çocuk odalarında oldukça güzel durmaktadır. Özellikle genç kız odalarında tercih edilmektedir. Perde renklerini bu oda rengine göre seçerek çok güzel dekorasyonlar elde edilebilmektedir.

Somon rengini misafir oralarında beyaz koltuklarla tercih edebilirsiniz. Somon rengi beyaz ile çok uyumlu olduğundan bu rengi beyaz ile her alana uygulayabilirsiniz.

Somon renginin tonu kullanılan alana göre de değişiklik göstermektedir. Eğer koyu somon rengi yanı turuncuya kaçan bir renk kullanılacaksa; yatak odalarında, çalışma odalarında, banyolarda kullanmaktan kaçınmak gerekir. Somon rengi dinamik bir etki yarattığından yatak odalarında uyku kalitesini bozmaktadır ve çalışma odalarında yorucu bir etki yaratacağından konsantrasyon bozukluğuna neden olmaktadır. Banyolarda sadece lokal olarak bu rengi kullanmak doğru olur ya da açık somon rengi boya kullanmak daha iyi olur.

Evinizde somon rengi koltuk kullanarak ev dekorasyonunuzu modern hale getirebilirsiniz. Ancak koltuk somon rengi seçtikten sonra duvarlarınız açık bir renk seçmelisiniz yoksa eviniz çok kapalı bir dekorasyona sahip olur.

Somon Renk Tonları


Açık Somon Rengi

Açık somon rengi boya ile evinizin dekorasyonlarını değiştirebilirsiniz. Güneş ışığı içeri girdiğinde açık somon rengi parlayıp odanız daha aydınlık gözükecektir. Bu renk ile odanız daha ferah gözükecektir.

Somon Pembesi

Somon pembesi boya açık somon rengininden biraz daha koyudur ama tam bir pembe bir renk değiştir. Bu rengi kız çocuk odalarında tercih edebilirsiniz.

Koyu Somon

Koyu Somon rengi boya kum bejinden sonra evlerde en çok tercih edilen renktir. Cappuccino ve kum beji arasında kalan bir renktir. Bu rengi evinizin duvarlarında uyguladığınızda eviniz aydınlık olmalı ve açık renkli aksesuarlar tercih etmelisiniz.

Romantik Somon Rengi

Romantik somon rengi boya son zamanlarda yeni evli çiftler tarafından tercih edilen modern bir renktir. Açık somon rengine yakın bir renktir. Bu rengi odanızı daha aydınlık ve ferah göstermek için tercih edebilirsiniz.

Somon Rengi Boya Nasıl Elde Edilir?


Somon rengini farklı metotlarla oluşturabilirsiniz. Bunlardan ilk ki sarı(3 kat), kırmızı(4 kat), eflatun(3 kat) ve beyaz(5 kat) renklerini karıştırarak %99,4 oranında somon rengi boya elde edebilirsiniz. İkinci metot ise sarı (5 kat), kırmızı (1 kat), eflatun (4 kat) ve beyaz (4 kat) renklerini karıştırarak %99,5 oranında somon rengi boya elde edebilirsiniz.

Ayrıca somon rengi boya polisan ve filli boya somon rengi renklerini direk satın alabilirsiniz.

Somon rengi ile alakalı aklınızda soru işareti varsa yorum olarak yazabilirsiniz cevaplamaktan mutluluk duyarız.


Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Somon Rengi Duvar Rengi
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Somon Rengi Duvar Boyası
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Koyu Somon Rengi Boyası
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Somon Rengi Boya
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Somon Rengi Boya
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Somon Rengi Boya Dekorasyonları
Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

  1. Eski tip renklerden ziyade yeni renkler özellikle de farklı renklerin karışımı ile oluşan yeni renkler daha moda şuanda. Yeni nesil gençler evlenirken özelikle daha farklı daha önce görülmemiş tonlarda renkleri keşfetmek için böyle karışım renkleri kullanabiliyorlar. Hatta beğenmedikleri zaman tekrardan boya ustası ile fikir alışverişinde bulunarak yeni renkleri deneyebiliyorlar. Eskiden bunları yaptırmak hem masraflı hem de zordu. Boya ustası bulmak iyi bir usta bulmak zordu. Ben somon renkleri çok severim. Daha önce evime de yaptırdım. Yakın zamanda tekrar boya yaptıracağım. Yukarıdaki renkler iyi bir alternatif olabilir benim için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz