Ana Sayfa Mutfak Dekorasyonu En İyi Son Mutfak Trendleri 2021

En İyi Son Mutfak Trendleri 2021

Evinizin en çok sevdiğiniz odalarından biri olan mutfağınız için ilham alabileceğiniz birbirinden heyecan verici mutfak dekorasyon fikirleri ve bizi bekleyen en iyi 2019 – 2020 mutfak trendleri yazımızın devamında sizi bekliyor..

Son mutfak trendleri evin kalbi desek sanırım hiç abartmış olmayız, yemek pişirme ve yemek yeme dışında çoğu zaman en keyifli sohbetlerin ve toplantıların gerçekleştirildiği bir alandır. Bu açıdan evin en çok trafik alan bu özel odası hem görsel, hemde kullanım açısından heyecan verici bir dekorasyona sahip olmalıdır. Bu noktada eğer sizde her yeni yılda öne çıkan mutfak trendlerini merak ediyorsanız yazımızın devamında size bu konuda ilham verecek harika mutfaklar ve 2019 – 2020 mutfak trendleri bulabilirsiniz.

Bizi Bekleyen Son Mutfak Trendleri 2020 – 2021

Evdeki en sevdiğimiz oda için, yani mutfak için bu sezon ve önümüzdeki sezon için birçok yeni heyecan verici trend var. Yazımızda bu yeni mutfak trendlerine daha yakından bakacağız ve ilgi çekici detayları sizlerle paylaşacağız..

Modern mutfaklar için beton

Gri beton detaylar artık günümüz modern mutfak dekorasyon örneklerinde sıkça karşımıza çıkan şık ve çok yönlü bir malzeme haline gelmiş durumda. Özellikle 2019 – 2020 yenilikçi mutfak örneklerinde beton tezgahlar ve duvarlar öne çıkarılmış durumda. Özellikle beton tezgahlar granit yada mermerden daha hafif ve dayanıklı olmasının yanında, dekorasyonda doğal ve modern bir görünüm için ideal bir seçimdir.

mutfak trendleri 2019 - 2020
mutfak trendleri 2019 – 2020

Her tarz için siyah

Siyahın standart mutfak rengi olan beyaza rakip olacağının sinyallerini 2019 modern mutfak dekorasyon örnekleri açık şekilde  vermişti. Beklenen oldu ve siyah artık günümüz mutfakları için çok güçlü ve popüler bir seçenek halini almış durumda. Sonuç olarak, çok yönlülüğü ve şık görünümü ile siyah 2020 mutfak trendleri arasında yerini alıyor. Özellikle ahşapla birleştiğinde, daha rahat ve stil sahibi bir mutfak ortaya çıkacaktır.

Son ve Olası Gelecek Mutfak Trendleri

Kır evi temalı, sıcak ve samimi mutfak stilleri son yıllarda oldukça öne çıkıyordu , ancak 2019 ve 2020 için büyük bir patlama yaşıyorlar. Beyaz, gri veya mavi olsun, ahşabın sıcaklığını yansıtan romantik ve samimi mutfakla giderek daha fazla popülerlik kazanıyorlar ve hazır mutfak modelleri arasında en çok satanlar olmaya devam ediyorlar.

Eski ve yeni bir arada!

Modern mutfağın yanındaki eski odun sobası, eski ve yeni arasında büyük bir denge sağlar. Bu tarz şık karışımlar mutfaklarda 2019 ve 2020’de’ daha sık görülebilir. Modern mutfaklarda artık eski vintage sobalar, bakır kaplar veya metal eskitme tabelalar gibi pek çok nostaljik ve samimi detaylar önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Küçük alanlar için bireysel çözümler

Özellikle küçük daireler bazen standart mutfakların ötesine geçen bir çözüme ihtiyaç duyar. Bu çözüm aynı zamanda mutfağı doğrudan oda bölücü olarak kullanır ve arkasında bir çok kullanışlı fonksiyonu gizleyebilir.. Bu tarz fonksiyonel ve yenilikçi fikirler günümüz mutfaklarında sıkça karşımıza çıkacak trendler arasında yer alıyor.

Gri ve pastel

Pastel renklerin sakin ve şık etkisini önümüzdeki yıllarda mutfaklarda sıkça göreceğiz. Özellikle gri ve grinin pek çok farklı tonu 2019 – 2020 mutfak trendleri arasında oldukça dikkat çekici. Gri duvarlar, gri mutfak dolapları hatta gri tezgah ve zemine kadar çok yönlü bir kullanım imkanı tanıyor.

Renkler!

Mutfak dünyasında her ne kadar klasik renkler günümüzde hala tercih ediliyor olsa da, 2019’da karşımıza çıkan farklı mutfak tiplerinde çok daha canlı ve dikkat çekici renklerin öne çıktığını görebiliyoruz. Bu açıdan bakarsak artık günümüz mutfaklarının çok daha hareketli, dikkat çekici renklerle donatılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz