Ana Sayfa Dükkan Dekorasyonu Spor Salonu Boya Renkleri

Spor Salonu Boya Renkleri

Hayatında yeni başlangıçlara yol açmak için harika bir ortam olduğu için renklerin de önemi büyüktür. Hayatını bir düzen içinde yaşayanla için de geçerlidir. Renkleri insanı boğan ve uykusunu getiren bir spor salonuna kimse devam etmek istemez. Bu yüzden bu makalede örneklerle anlatılmaya çalışılmıştır.

Boyanın Rengi İnsanları Nasıl Etkiler?

Canlı tonlar insanın içini kıpır kıpır yapar, enerjik hissettirir. Bu durum da spor yapanlar için artıdır ama koyu kapalı renkler insanın uykusunu getirip enerjisini ve potansiyelini düşürür. Spor salonları için bu müşteri kaybetmek demektir. Spor salonuna müşteri gelirken ayakları geri geri gitmemelidir.

Spor Salonunda Hangi Renkler Seçilmelidir?

Daha çok beyaz tonları tercih edilmelidir. Geniş camlar da önemlidir. Yeşil, turuncu, sarı, mavi tarzı renklere de ağırlık vermelidir. Her rengin kendi anlamı ve hissettirdikleri ayrıdır. Ferah bir ortamda olunduğu hissiyatı verir. Hem bazı renklerin alanı olduğundan daha geniş gösterme kapasitesi vardır. Ayna kullanımı da tavsiye edilir ki hem insanların kendilerini görüp kendilerini daha fazlası için ikna etmelerine yardımcı olmak için hem de içerideki ışık dağılımına yardımcı olacak için gereklidir.

Salonun Boyasının Aydınlatmalara Katkısı Nedir?

Bazı renklerin ışığı emme gibi bir durumu, bazı renklerin de ışığı yansıtma durumu söz konusudur. Işığı emen renkler ortamı loş göstereceğinden ışığı yansıtan renklere ağırlık verilmelidir. Duvarların rengi kullanılan ve alınan aletlerin renklerine göre de seçim yapılabilir.

İnanların zayıflamak veya dinçte olmak için tercih edilen mekanların başını çeken spor salonlarının rengi bunlardan dolayı önemlidir. Bu makalede bahsedilen şey rengin bir insanı enerji bakımından ne kadar etkilediğidir.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz