Dekorasyon Blog Arama

Sürgülü Ahır Kapıları ile Dekorasyon Örnekleri 2020

Sürgülü ahır kapıları ile dekorasyon fikirleri 2020

Bir ahır kapısının evinize karakter katabileceğini ve onu daha davetkar ve rahat hale getireceğini düşünüyorsanız, kesinlikle haklısınız. Ahır kapıları kendine has bir rustik çekiciliğe sahiptir, özellikle hayalinizde modern ve endüstriyel bir dekorasyon tarzı varsa sürgülü ahır kapıları sizin için harika bir seçenek haline gelebilir.

Ahşap sürgülü ahır kapıları tasarım ve yerleştirme konusunda size çok fazla özgürlük ve size özel bir dekorasyon yaratmanıza izin verir. Ayrıca bu dekoratif kapılar beklemeyeceğiniz birçok ilginç ve yaratıcı şekilde dekorasyona dahil olabilirler. Yazımızın devamında yaşam alanlarınız için ilham alabileceğiniz birbirinden şık ve kullanışlı sürgülü ahır kapısı ile dekorasyon örnekleri size ilham verebilir. Ayrıca sürgülü ahır kapıları nerede ve nasıl kullanılır sorusuna birbirinden farklı ve yaratıcı cevapları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürgülü Ahır Kapıları ile Dekorasyon

Banyo için sürgülü ahır kapısı

Banyolar genellikle davetkar veya çok rahat odalar değildir, en azından bir oturma odası veya yatak odasındaki samimi ve sıcak görsele çoğu zaman sahip değiller.  Ancak, normal menteşeli bir kapı yerine ahşap sürgülü bir ahır kapısı seçmek bu anlamda büyük bir fark yaratabilir. Banyonuz hiç olmadı kadar sıcak ve tarz bir görünüme kavuşabilir. Üstelik küçük banyolarda yaşan kapı sorununu rahatlıkla bu sürgülü kapılar ile ortadan kaldırabilir ve kullanım alanını arttırabilirsiniz.

Banyo için sürgülü ahır kapısı dekorasyonu

Banyo için sürgülü ahır kapısı dekorasyonu

[galeri_url]

Rahat yatak odası kapıları

Benzer şekilde, sürgülü ahır kapıları, dekorlara sıcaklık kattıkları ve mekanı daha davetkar ve rahat hissettirecekleri için yatak odaları için mükemmeldir. Aynı zamanda, rustik veya çiftlik evi tarzı iç mekanlar için idealdirler.

Yer tasarrufu sağlayan kiler kapısı

Sürgülü ahır kapılarının bir başka avantajı, belirli durumlarda ve senaryolarda oldukça yer verimli olmalarıdır. Örneğin, böyle bir kapı mutfak kilerine uyacaktır. Hem kullanımı kolay olacak, hemde daha zengin bir görsele sahip olacaktır.

Büyüleyici mutfak kurulumu

Sürgülü ahır kapıları, kullanım alanlarının daha davetkar hissetmesini sağlamak için harika bir yoldur. İyi bir örnek mutfak. Ahır kapıları sadece estetik bir avantaj değil, aynı zamanda mutfağınıza pratik bir avantaj getirecektir.

Duvarların arkasına gizlenmiş TV

İçlerinde televizyon bulunan antika dolapları hatırlıyor musunuz? Peki bu fikri daha modern ve kullanışlı hale getirmeye ne dersiniz? Bu sürgülü ahır kapıları, duvara monte edilmiş TV’yi ve altındaki konsolu gizleyerek dikkat dağıtıcı bir oturma alanı yaratır.

Kapalı kapılar ardında bir okuma odası

Sürgülü ahır kapıları, ana yaşam alanında ayrı bir okuma odası oluşturmak için de mükemmeldir. Bu senaryoda okuma odası ya kapalı kapılar ardında açık  duracak veya tek bir hareketle gizlenecektir.

Gömme dolap kapıları

Sürgülü ahır kapıları ve gömme dolaplar harika bir uyuma sahiptir. Kombinasyon çok pratik ve alan açısından verimlidir ve ayrıca gömme dolaplar genellikle yatak odası kurulumunun bir parçası olduğu için estetik açıdan da anlamlıdır.

Gerçek ahır kapıları

Açıkça görüldüğü gibi, sürgülü ahır kapıları, bir ahır veya çiftlik evi kulübesi tasarlıyorsanız,  örnekte görüldüğü üzere mutlak bir zorunluluktur. Ahırın ne kadar otantik göründüğünü ve aynı zamanda modern efektlerle hoş ve güncellenmiş bir tarza sahip olduğu rahatça görülebiliyor.

Sürgülü garaj kapıları

Güzel ve beklenmedik bir tasarım  için garaj için sürgülü ahır kapılarını kullanabilirsiniz. Bu, normal garaj kapılarının evinizin tarzına uymaması veya sistemin çeşitli nedenlerden dolayı kurulamaması durumunda iyi bir seçenektir.

Ekstra gizlilik için kayar kapılar

İşte daha önce hiç düşünmediğimiz bir fikir: daha fazla mahremiyet için ekstra bir kapı. Cam ön kapıları olan evler için mantıklı. Güzel bir güvenlik özelliği ve oldukça hoş görünüyor.

İç mekan aksesuarları

Sürgülü ahır kapıları, yukarıda belirtilen tüm güzel fikirlerin gösterdiği gibi, çok yönlüdür. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilirler ve rolleri hem pratik hem de estetik olabilir. Bir başka harika fikir ise kayar bir kapıyı bir tür gizlilik ekranı veya panjur olarak kullanmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Doğal ve Sıcak : Bambu ile Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478