Ana Sayfa Kendin Yap Birbirinden Güzel Tel Kırma Takı Ürünleri

Birbirinden Güzel Tel Kırma Takı Ürünleri

Tel kırmanın Üzerinizdeki Güzelliği

Tel kırma işleri ile aklınıza gelen her şeyi yapabilir ve ışıltısını her eşyanız da taşıyabilirsiniz. Aşağıdaki çiçek figüründen çoğaltarak çiçek buketi yapabilir,şapkalarınızın üstünü süsleyebilir,bronş yapabilir,toka çiçeği olarak kullanabilir,ayakkabınızda tasarlayabilir,çantalarınızda süs olarak kullanabilirsiniz.Kullanım alanları çok fazla olmakla birlikte bu sizin istediğinize ve tasarımınıza göre alanları değişir.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Yapımı zor değildir,sadece yaparken çok dikkatli olmalısınız.Fazla bir güç kullanırsanız tel kırmanız yüzünden goblen kumaşının deliklerini koparabilirsiniz.Buda sizin bu işi al baştan yapmanıza neden olur.Sarmalama da da çok dikkat etmeniz gerekiyor aynı şekilde.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Ketenden portföy çanta tasarımını görüyorsunuz.Duruş itibari ile çok hoş bir tasarım olarak karşımızda durmaktadır.Sizde istediğiniz modellere tel kırma işini taşıyabilirsiniz. Önceki yazımda da dikkat etmeniz gereken konular olduğunu söylemiştim.Burada da aynı dikkati yapmanız gerektiği için tekrar dile getireceğim;Kanaviçenizi kumaşın üzerine doğru yerleştirmelisiniz.Eğer düzgün yerleştirmezseniz kayma yapar ve buda modelinizin kaymasına neden olur.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Yukarıdaki görselde harika bir tel kırmadan yapılma sırt çantası tasarımını görmektesiniz.Tasarlayacağınız modeller ile herkesin dikkatini çekebilir ve herkesin ilgi odağı olabilirsiniz.Ben elbise tasarlamıştım ve düğünde giymiştim.Herkes bana tel kırmalı kız diye sesleniyordu.Hatta bu yüzden gelinden fazla ilgi benim üzerime toplanmıştı.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Yukarıdaki çanta tasarımcı hanım kardeşimizde deri üzerine keten kumaşa işlenmiş tel kırmayı yerleştirmiştir.Yapımı gerçekten zor değil,ancak şu var ki gerçek anlamda sabır isteyen bir iş.Çok fazla teli işleyip kıracaksınız ve eğer ki düzgün yerleştirme yapmazsanız modeliniz de kayabilir bu yüzden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.Size tavsiyem bu işe başlamadan önce bunun gerekli kursları var.Devlet destekli oluyorlar geneli,başlamak istiyorsanız eğitimini alarak başlamalısınız.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Yeni bir tel kırma çanta modelini daha sizlerin beğenisine sundum.Bu modelleri ya da fikirleri kullanarak sizlerde kendi tasarımlarınıza şekil verebilir,bunlardan yola çıkarak yeni fikirler ve şekiller ile kendinize yeni eşyalar üretebilirsiniz.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Tel kırma işlemesinden istediğiniz her şeyi üretmeniz mümkün.Yukarıdaki görselde takı tasarımı olarak tel kırmadan kolye üretimi yapılmış.Fikir bakımından çok hoş olmuş.Takı yapmayı ve bu tasarımlar ile pazarlama işinde olanlar bu tasarıda tam sizlere uygun olarak sunulmuştur.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Bu takı tasarımı da tel kırma takı seti olarak üretilmiş.Gümüş set tasarımında tel kırma yapımı kullanılmış.Tahminen tal kırmaların kendileri de gümüş tel kullanılmış özel takı tasarımı olarak sunulmuş.Çok ağır bir tasarı olarak beğeninize sunuyoruz.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Sizlere tel kırmanın her yerde kullanılabileceğinden bahsetmiştim.Yukarıdaki görselde tel kırmadan şal yapımını görüyorsunuz.Size küçük bir sır vereyim;tel kırma şu sıralar Avrupa da da revançta ve ünlü sanatçılar da kıyafetlerinde bu tarzı tel kırmaları yüksek paralar ile işletiyorlar.Jet sosyetede de bu tür alımlar da yüksek paralar ile yapılıyor.İnternet üzerinden yapıp satabilirsiniz.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Tel kırma şala bir örnek daha paylaştım.Sizlerin beğenisine sunarak sizlerde yeni fikirler elde edip,yeni ürünler ortaya koyabilirsiniz.Her renk üzerinde uygulayabileceğiniz gri tonunu yapabilirsiniz.Tel kırmaların eskiden sadece metalik gri rengi vardı sadece.Yeni üretimlerini biraz inceledikten sonra piyasaya üç renk daha sürdüklerini gördüm.İstediğiniz telleri seçip uygun renklere göre tasarladığınız zaman harika duracağından emin olabilirsiniz.

Tel Kırma Takı Ürünleri

Yukarıdaki tel kırma masa örtüsünde sarmal model kullanıldığını düşünüyorum.Yakından çekilmiş olsaydı tam olarak nasıl yapıldığını sizlere anlatabilirdim ama yakından çekilmemiş.İşleme tarzı gibi dursa da işleme değil tel kırma modeli olarak karşımızda.Sizlerde yapmak istediklerinize karar verdikten sonra gerekli malzemeleri alıp evlerinizde başlayabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz