Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Turkuaz Rengi Duvar Kağıtları ve Öneriler

Turkuaz Rengi Duvar Kağıtları ve Öneriler

Açık renkli duvarlardan artık sıkıldınız mı? Yaşam alanlarınızda hareket katmak ve birazda farklılık yaratmak için duvar dekorasyonu için dikkat çekici bir duvar kağıdı uygulaması düşünebilirsiniz. Turkuaz rengi duvarlara vurgulamak ve mekanda odak noktası oluşturmak için harika bir renk seçeneğidir. Yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz farklılık yaratan turkuaz rengi duvar kağıtları ve dekorasyon fikirleri sizi bekliyor..

Beyaz duvarlar temiz ve şık bir görünüm verebilir fakat bir süre sonra bu görünümden büyük ihtimalle üzerinizde baskı yaratmaya başlayacaktır. Turkuaz rengi duvar kağıtları açık renk duvarlardan sıkılanlar için farklı ve dikkat çekici bir seçenek olabilir.. Eğer bu rengi duvarda kullanmanın cesaret gerektirdiğini düşünüyorsanız, belli bir alanı vurgulamak amaçlı kullanabilirsiniz. İşte eviniz için ilham alabileceğiniz harika turkuaz rengi duvar kağıtları..

Farklılık Arayanlara Turkuaz Rengi Duvar Kağıtları

Yüzlerce farklı renk ve desende duvar kağıdı çeşidi bulunurken neden turkuaz rengi? Turkuaz, mekanda sakinleştirici ve ferahlık hissi uyandıran bir renktir. Özellikle bir alana vurgu yapmak ve hareket kazandırmak içinde son derece etkili bir renktir. Beyaz ile olan muhteşem uyumu göz önünde bulundurduğumuzda, basit bir turkuaz rengi duvar kağıdı ile mekana rahatça renk katabilir ve hareketlendirebilirsiniz.

Tropikal stil turkuaz duvar kağıdı dekorasyonu 2020
Tropikal stil turkuaz duvar kağıdı dekorasyonu 2020

Bu muhteşem renk sahil stili evlerinde vazgeçilmez bir parçasıdır. Deniz havasının ferahlığını yansıtır ve dinlendirici bir etkiye sahiptir. Turkuaz rengi küçük detaylarla bile bir mekanda odak noktası haline gelebilecek enerjiye sahiptir.

Çoğu insan bu rengi evde kullanmaya cesaret edemiyor ancak doğru renkler ile doğru alanlarda kullanıldığında sonuçlar inanılmaz olabilir. Ancak bu rengi duvarlar için kullanmayı düşünüyorsanız kesilikle mekanın renk dağılımını ve renk dengesini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Turkuaz duvar kağıdı dekorasyon önerileri

Açık renk duvarları komple turkuaz rengine çevirmek cesaret isteyen hatta riskli diyebileceğimiz bir karar olabilir. Turkuaz canlı bir renktir duvarların geneline uygulanması mekanda yorucu bir atmosfer yaratabilir. Tek bir duvarda turkuaz rengi boya seçimi yada turkuaz rengi duvar kağıtları tercih etmek daha dengeli ve şık bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

Salonda, mutfakta yada yatak odasında bu rengi öne çıkarmak istiyorsanız tek bir duvarı odak noktası haline getirmeyi düşünebilirsiniz. Bunu yaparken odanın dekorasyon tarzına uygun desenleri ve turkuaz tonları içeren duvar kağıdı modelleri üzerinde yoğunlaşın.

Basit bir örnek verecek olursak, modern bir iç mekanda geometrik desenli turkuaz duvar kağıdı modelleri son derece şık ve dikkat çekici bir stil yaratabilir. Klasik bir iç mekanda ise çiçek desenli zarif tasarımlar kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mekanda renk karmaşası yaratmamak olmalıdır. Eğer oda perde, halı yada oturma gruplarında yoğun desenler yer alıyorsa, duvar kaplaması olarak daha sade, hafif desenlere sahip, göz yormayan duvar kağıtları tercih edebilirsiniz.

Turkuaz rengi duvar kağıtları ile uyumlu renkler

Eğer turkuaz rengi bir duvar kağıdı kullanmaya karar verdiyseniz size bir kaç renk önerimiz olacak. Özellikle mobilya gruplarının açık renkte olması çok önemli, krem yada beyaz gibi. Aksesuar seçimlerinizde daha canlı renkleri turkuaz yanında kullanabilirsiniz, altın rengi, yeşil, pembe yada vişne gibi..

Turkuaz rengini tek bir duvarda tercih edenler, diğer duvarlarda açık gri, fildişi ve krem gibi renkler tercih edebilirler. Bu doğal renklerle turkuaz renginin mekanda yaratacağı enerji şık biçimde dengelenebilir.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz