Ana Sayfa Salon Vizon Rengi Salon Dekorasyonları

Vizon Rengi Salon Dekorasyonları

Vizon rengi, soluk yapısıyla dikkat çekerken bu, dekorasyonda kullanım kolaylığı sağlıyor. Vizon rengini dekorasyonda kullanırken yapılacak en kolay hamle kendisi gibi soluk renklerle ve ara tonlarla bir araya getirmeye çalışmak. Ama bu kolay yol beraberinde vasatlığı da getirecektir, unutmayın! Vizon rengi çam, meşe ya da ceviz tonlarından ziyade çok daha koyu ahşap tonları, hatta venge ile kontrast bir uyum yakalıyor. Vizon rengi, fuşya, bordo ve mor gibi renklerle doygun bir görüntü yakalıyor. Bu tonlar zenginlik ve lüksü çağrıştırırken sıcak bir his de yaratıyor. Mavi ve tonlarının soğuk etkisiyle de iyi bir uyum yakalayan vizon rengi, bu tonlarla daha sakin ve sofistike bir görünüm kazanıyor. Mavinin hem sıcak hem de soğuk tonlarıyla uyum sağlayabilen vizon rengi, en çok petrol mavisi, nane yeşili ve gri-maviyi seviyor.

Vizon Renk Salon Tasarımları


Vizon öyle bir renk ki ilk anda her renge çok kolay ayarlanılabilirmiş gibi geliyor insana. Ama yanına uyumsuz bir şey geldiği anda o kadar da kolay bir lokma olmadığı anlaşılıyor. Gri deseniz gri değil, hafif hakî yeşile kaçan, kahveye dönen, pembe ve maviye çalan bir yanı da var. Tek bir renkten söz ederek anlatılması zor. Pek çok tonu var ve hepsi birbirinden çok farklı. Bu farklılık aslında vizonun doğadaki varoluşundan kaynaklanıyor. Vizon, adını kürküyle ünlü vahşi bir hayvandan alıyor sonuçta. Nasıl çim bir alana baktığımızda farklı yeşil tonları görüyorsak vizonun tüylerine baktığımızda da koyuluklar, açıklıklar ve ton farklılıkları görüyoruz. Vizonun çok geniş bir yelpazeye yayılıyor olmasının esas sebebi de bu.

Vizon Renk Salon Tasarımları

Vizon Renge Bakır Rengi Uyumlu Mudur?

Vizon rengiyle uyumlu bir diğer renk grubu da zeytin yeşilinden safran sarısına, oradan da bakır rengine uzanan grup. Sarının pek çok tonunu kaldırabilen vizon rengi, yeşilin çok sakin tonlarıyla uyum sağlayabiliyor. Vizonun, altın ve gümüş rengi metallerden ziyade bakır ve pirinç gibi metallerle daha çok yakışacağını akıldan çıkarmamak gerekiyor. Renklerle ilgili çok net ifadeler kullanmak çok doğru değil aslında. Her rengin onlarca tonu var. Vizon rengine yakışacağını düşündüğümüz renk ve materyal bilgileri hata yapmayı engellemek için ama zevk sizin, hayal gücü sizin. Unutmayın cesaret, yaratıcılığın anahtarıdır. Şimdiye kadar kullanılmamış bir renk uyumunu belki ilk siz yakalarsınız.

Vizon Renk Salon Tasarımları

Vizon Rengi İle Tercih Edilebilecek Diğer Renkler Nelerdir?

Vizon rengi, çeşitli sarı tonları ile de kullanıldığında, evinize canlılık ve modernlik katacaktır. Açık sarı, hardal sarısı ya da turuncu renkleri salon takımlarıyla kullanılabilir.

Açık tondaki pembe, fuşya, mürdüm gibi canlı renkler bir araya gediğinde şık ve romantik bir görünüm için ideal olacaktır. Bu renkler canlı, parlak ve koyu tonda koltuklarla da kullanılabilir.

Vizon renkte mobilyalar ile hangi renkte aksesuar, perde ya da halı ile kullanabileceğinize dair harika örnekler;

Vizon Renk Salon Tasarımları

Genel olarak beyaz ve tonlarına uyum sağlayan vizon bazen de çok farklı renkler ile birlikte kullanılabilmekte. Örneğin, ahşap her zaman ve her renge uyduğu gibi vizona da gayet başarılı bir şekilde eşlik edebiliyor.

Vizon Renk Salon Tasarımları

Vizon Rengi Yaşam Alanlarımızda Kullanılabilir mi?

Vizon rengi, yumuşak, nötr ve hatta soluk bir renk olarak dahi değerlendirilebilir. Bunun için de aslına bakarsanız dekorasyonun ana unsuru olarak kullanmak için biraz riskli bir renk olduğunu söylemeden geçmemek gerekir. Vizon renk tonlarının ağırlığını oluşturduğu bir dekorasyon çok asil, zarif ve çarpıcı olabileceği gibi çok sıradan ve sıkıcı da görünebilir. Bu açıdan bu rengi beje benzetebiliriz, doğru kullanıldığında harikalar yaratan ancak potansiyelini ortaya çıkaramadığınızda kasvetli ve boğucu bir yaşam alanı oluşturabilecek tehlikeli bir renk. Ama korkmanıza gerek yok çünkü vizonun içindeki estetik güzelliği ortaya çıkarmak için bazı belirgin hamle ve ipuçları ile küçük dokunuşlar yapmanız yeterli.

Vizon Renk Salon Tasarımları

Vizon Rengi Hangi Renkler İle Uyumludur?

Bu dokunuşlardan biri, vizon rengi koltuk kombinasyonları konusunda canlandırıcı etki faktörünü devreye sokmak: Yani eğer bu örnekteki gibi geniş, konforlu ve görkemli bir vizon oturma grubunuz varsa, onu canlandırmak için tek yapmanız gereken şey vizonun asaletine biraz hareket katacak ancak dozunu kaçırmadan ve onun bu zarifliğini bozmadan ortamı canlandıracak bir renk tonu seçmek. Bu örnekte bu renk hardal sarısı olmuş. Hardal sarısının hem canlı hem de karizmatik dokusu ile vizon tonlu koltuk takımı birleştiğinde ortaya karşı konulmaz bir şıklık çıkıyor. Turuncu ve kırmızının kızıla çalan tonları da ana renk olarak kullanılan vizon tonlarını canlandırmak için şık seçenekler.

Vizon Renk Salon Tasarımları

Vizon Rengi Koltuğa Hangi Renk Halı Uyumludur?

Bu sorunun aslında kesin bir cevabı olması mümkün değil çünkü oturma odası dekorasyonunuzun yalnızca halı ve koltuktan ibaret olmadığını biliyoruz. Bu konuda karar verirken değerlendirmeniz gereken şey şu: Unutmayın ki halı mobilyalar, zemin, duvarlar ve aksesuarlar arasında bir geçiş alanıdır ve bu yüzden şık ve yumuşak bir geçiş saplayan model, renk ve desenler oldukça risksiz ve doğru dekorasyonlar yaratacaktır. Yani vizon rengi koltuğunuz ile zemin rengi arasında bulunan tonlardan tercih edebilirsiniz halınızı. Ya da duvar rengi ve koltuk rengi arasından bir ton seçip yumuşak bir tonlamayla şık bir geçiş oluşturabilirsiniz.

Vizon Renk Salon Tasarımları

Vizon Rengi İle Çarpıcı Bir Salon Tasarımı Nasıl Yapabiliriz?

Elbette vizon tonlarının baş rolde olduğu doğru ve çarpıcı bir dekorasyon yaratmanın tek yolu canlı renk tonlarını işin içine katmak değil. Dekorasyonda bulunan bazı özelliklerle de bunu yapabilirsiniz. Vizonun en belirgin karakterlerinden biri de oturaklı, doğal ve zarif bir ortam yaratması ve bu ortamı tamamlayacak çarpıcı dokuları kullanarak da vizyonun karakterini ön plana çıkarabilirsiniz. Örneğin bu salonda ilk etapta gözünüze çarpan hiçbir canlı ve sıcak renk görmüyorsunuz ama ortamdaki sıcak ve doğal asaleti de reddetmek mümkün değil. Bunun nedeni vizon oturma grubunun içerideki her dekorasyon ayrıntısı ile tamamlanıyor olması. Ahşap tonları ve beyazın eşlik eden renkler olarak bulunduğu salonda taş duvar dokusu, şömine ve odunluk, koyu renk zemin rengi ile açık renk halı rengi ve hatta aydınlatma unsurları dahi vizon takımın yaratmak istediği o karizmatik ve doğal atmosferi ortaya çıkarıyor.

Vizon Renk Salon Tasarımları
Vizon Renk Salon Tasarımları

Vizon Tonlarında Yemek Odası Takımı Seçilebilir Mi?

Vizon tonları yalnızca kanepe ve koltuk takımlarında ve oturma odalarında harikalar yaratmıyor elbette. Bu örnekte olduğu gibi, yemek odalarında vizon kullanımı da oldukça arttı. Yemek masasında ahşap tonlarından sıkılanlar ama renkli masaların da biraz fazlaca macera olduğunu ve yemek odalarına aşırı sıcak rengin yakışmadığını düşünenler için vizon masa ve sandalyeler mükemmel bir seçim diyebiliriz. Ahşap doğallığını yitirmeden, sakinliği ve asaleti de koruyarak farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız, özellikle oturma odası ile de uyumlanma açısından oldukça yetenekli bir renk olan vizon yemek takımlarını değerlendirebilirsiniz.

Vizon Tasarım Salon Ürünleri

Dekorasyon açısından evlerinde ve çevrelerinde asalet arayanların kolay gibi görünen ama zor olan kullanabileceği bir kaç renk bulunmaktadır ki bunların başını da  vizon rengi alır. Vizon rengi ile ev dekorasyon ürünlerini düzgün tasarımları uygun şartlar açısından düzenli bir şekilde kullanmanız sayesinde ışığa göre renk değiştirebilen, şık ve ağırlığını ortaya koyan bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Renk geçişlerinde  kahverenginin tonlarını kullanabilirsiniz. Çünkü vizon rengi kahverenginin değişik bir tonudur.

Kahverengi olmamakla birlikte griye anımsatan ama içinde kızılımsı tonlar da bulunan çok özel bir renk olarak kendini ortaya çıkarmaktadır. Koltuk modellerinde ağırlıklı olarak tercih sıraların üzerinde yer almaktadır. Soft kadife kumaşların yanı sıra deri koltuk kumaşlarında bile kullanılmaktadır. Bu renk tonunu evlerinizin her alanında rahatlıkla kullanıma açabilirsiniz; oturma odalarınızda, yatak odalarınızda ya da salonlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Vizon rengi,nötr renkler grubu olarak kullanabiliriz. Parlak bir renk tonuna sahip olmadığı için ışığın geliş açısında göre renk değişimi veriyormuş havasını sizlere sunabilir. Açık renk tonlarını kendine uyumlu renk tonları ile harmanlamanız sayesinde gayet uyumlu ortamlar oluşturabilirsiniz.

 Krem renkleri ile bej renkleri gibi tonlar ev dekorasyonu açısından en önde tutulan ve en çok sevilen, sık sık kullanılan renkler olarak kendini ortaya koymaktadır. Bu renkleri evlerinizde dekorun ana kaynağı olarak tercih ettiğinizde bu renkler ile uyumlu renk tonlarını ve geçişlerini düzgün sağladığınız takdirde evleriniz görsel açıdan muhteşem görünecektir.

Vizon renginin seçiminde ev dekorasyonu olarak genel kapsamlı seçim yapmanız halinde hem mobilya seçimi vizon rengi olmalıyken hem de duvar ve tavan dekorasyonu renkleri seçimi konusunda da aşırı dikkatli davranmalıyız Vizon renginin koyu renk tonlarını büyük mobilyalar açısından tercih ettiğimizde bu mobilyalar evimizin içerisini karanlık gösterir.Bu yüzden genellikle açık renk tasarımları evlerimizde kullanarak daha açık ve ferah ortamlar oluşturabilir ve daha göze hoş görünen evler kurabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz