Dekorasyon Blog Arama

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Stil Önerileri 2020

Yatak odası stil önerileri 2020

Romantik mi yoksa retro mu? Zarif mi yoksa eklektik mi? Zamansız mı yoksa moda mı? Dört duvarımızı süslemeye gelince, çeşitli stiller arasında seçim yapmakta zorlanıyoruz. Bugün kendimizi yatak odasına adadık ve bu önemli alanı tasarlamanın farklı yollarını gösteriyoruz. Farklı tarzlardan ilham alın, size ve yatak odanıza en çok uyan stili bulun. İşte yatak odası dekorasyonu için stil önerileri.

1. Romantik

Dört direkli karyolalar, akan kumaşlar, yumuşak yastıklar, çiçek desenleri, pastel renkler, rüya gibi süslemeler ve yumuşak kıvrımların yanı sıra eski püskü şık bir dokunuş, sonuç romantizm kokan bu muhteşem yatak odası.

Yatak odası stil önerileri 2020

Yatak odası stil önerileri 2020

[galeri_url]

2. Sürdürülebilir

Sürdürülebilirlik bugünün toplumunda büyük bir konudur. Yemek yeme, moda ya da kurma: Giderek daha fazla insan, ürünlerinin nereden geldiğinin ve doğayla uyumlu olup olmadığının farkındadır. Bu aynı zamanda yatak odası tasarımıyla da çalışmaktadır, örneğin gerçekten harika görünen sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir karton mobilyalarla .

3. Görkemli

Görkemli, lüks detaylara sahip bir yatak odası hayali kuruyorsanız bu dekorasyondan ilham alabilirsiniz. Parlak kadife kumaşlar, altın ve gümüş süslemeler, zengin renkler ile adeta göz alıcı bir görünüm ortaya çıkmış durumda. Bu tarz bir dekorasyon için en önemli tamamlayıcılar hiç şüphe yok ki gümüş şamdanlar, ışıltılı avizeler, lüks halılar, altın ve gümüş çerçeveli aynalardır.

4. Doğal

Ahşap, taş, keten, yün ve kürk gibi ılık, doğal malzemeler, kahverengi ve bej tonlarının, toprak tonlarının ve (krem) beyazın farklı tonları kadar bir parçasıdır. Aksesuarlar söz konusu olduğunda, burada bitki ve hayvan dünyasındaki motifler, manzara fotoğrafları, taze çiçekler ve ahşap oymaları yer alıyor.

5. Minimalist

Burada, görkemli mobilya tarzının keskin karşıtlığını görüyoruz – saflaştırılmış yatak odası görünümü. Gereksiz olan her şeyle dağıtılır – başka bir deyişle, renkler, güzelleşir, süslenir … Bunun yerine, net çizgiler, düz şekiller, basit kesimler ve belirgin renkler hakimdir – tercihen saf beyazdır. Aksesuar ve dekorasyon minimalist tarzda büyük ölçüde dağıtılmaktadır.

7. Vintage

Vintage, retro, nostalji – geçmiş zamanlardan gelen her şey demektir. Şüphesiz pek çok insan şu anda yatak odalarını vintage bir tarzda hazırlıyor . Bunun için neye ihtiyacın var? Büyükannenin çatı katında ya da ferforje yataklar, sallanan sandalyeler, çiçek yatakları, avizeler, eski başucu lambaları ve retro mobilyalar için çeşitli bit pazarlarını arayın.

8. Rustik

Rustik, ülke tarzı anlamına gelmez. Ülke stiline mutlaka uymazsanız , yatak odanıza rustik bir dokunuş da verebilirsiniz . Eski ahşaptan yapılmış sağlam bir yatak, açık kirişlerle birlikte, modern ambiyansta da güzel bir figür yaratır.

9. Zarif

Bunu isteyenler için zarif gibi, yatak odası kurmak için birçok yol vardır. İnce malzemeler ve mükemmel kumaşlar dikkatin odak noktasıdır. Akan perdeler, şık aksesuarlar, kaliteli yatak çarşafları ve zarif renkler, şık aksesuarlar ve sofistike dekoratif objeler kadar önemli bir parçası.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Yatak Odası için Renk Seçenekleri ve Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478