Ana Sayfa Salon En Trend Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?

En Trend Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?

Çevreyi temsil eden yeşil, çok sayıda renkte canlanır. İster deniz köpüğü yeşili ister koyu gölgeli eğrelti otunu tercih edin, renk tonu taze, canlı ve her zaman şıktır. Kahverengi ve gri gibi nötr renklerin yanı sıra sarı, mavi, pembe ve daha fazlasının canlı tonları dahil olmak üzere çok çeşitli renklerle iyi eşleşir.

Mükemmel yeşil renk düzeni, seçtiğiniz gölgedeki alt tonlara bakarak başlar. Yeşil tipik olarak soğuk bir renk olarak kabul edilse de, bazı tonlar sarı, kahverengi ve hatta kırmızıya dönüşebilir. Alt tonları belirlemenize yardımcı olması için yeşil koltuk kombinasyonları çeşitli ayrıntılarla karşılaştırın, ardından diğerini dikte etmek için bu renkleri kullanın.

Yeşil Koltuk Hangi Renkle Kombinlenir?

Yeşil Koltuk Kombinasyonları

1- Çim Yeşili + Tozlu Mercan + Berrak Beyaz Kombinasyonu

Renk paletinde birbirinin karşısında bulunan kırmızı ve yeşil doğal tamamlayıcılardır. Burada, klasik kombinasyona yeni bir hava katmak için tozlu pembe ve mercan vurgularla eşleştirin. Yeşil renk koltuk kombinleri  eğer bir çalışma ortamı yaratıyorsanız huzurlu bir ortam yaratmanızı sağlar. Masa lambasında parlak beyaz, koyu yeşil koltuk takımı ve yeşil yastıklara ve patlamaya yardımcı olan net bir fon oluşturur.

Yeşil renk koltuk kombinleri
Yeşil renk koltuk kombinleri

2- Yeşim + Gri + Beyaz Kombinasyonu

Yeşim taşı gibi yeşilin serin tonları, canlılıkla mükemmel bir uyum sağlar. Bu küçük, açık gri duvarlar ve beyaz süslemede, lüks bir yeşil kadife koltuk odak noktası olarak parlamasını sağlamak için arka plana çekilir. Aksesuarlar, odaya tanım eklemek için gelir.

3- Yaprak + Gelincik + Ayrışmış Kahverengiler

Yeşil renk koltuk kombinleri, her ortamı farklı kılabilecek özel ayrıntılardır. Renk, tuhaf ama şık bir genel görünüm oluşturmak için incelik katar. Yağ yeşili koltuk, pencerelerin dışındaki manzarayı yansıtan ferah bir his verirken A kalite ahşap zeminler, paleti doğal dokuyla döşer. Aksesuarlar ve taze çiçeklerle sağlanan haşhaş kırmızısı mekana canlı bir dokunuş katar.

4- Haki Yeşil + Turuncu + Turkuaz Kombinasyonu

 Havadar misafir yatak odasında haki yeşil koltuk veya haki yeşil koltuk takımları misafirlerinizi rahat etmesini sağlarken aynı zamanda odanın havasını da değiştirir. Ton, çarpıcı turuncu ile dengelenmiş yumuşak deniz mavisi tonları içeren parlak, kıyı renk şemasının temelini oluşturur. Haki yeşil koltuk takımı perde uyumu bu durumda oldukça önem taşır. Beyaz perdelerle kaplı büyük pencereler, mutlu ve davetkar bir ortam için bol miktarda doğal ışık sağlar.

En Trend Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?
Yeşil koltuk takımı kombinleri

5- Koyu Yeşil + Okyanus Mavisi + Kirli Beyaz

Yeşil koltuk takımı kombinleri canlı yeşil vurguları canlandırır. Güçlü turkuazın tamamladığı koyu yeşil koltuk renk tonu, döşemeli banket, puf, yastıklar ve bir sandalye üzerindeki kumaşta tekrarlanıyor. Halı ve perdeler üzerindeki büyük baskılar, yardımcı olan görsel enerji yaratır.

6- Zümrüt Yeşili + Yaz Gökyüzü

Renk tonları olan benzer renkler, bir şema seçerken her zaman iyi bir seçimdir. Burada zümrüt yeşili koltuk, açık yeşillerle karıştırılır ve gökyüzü, gök mavisi ve safir gibi mavilerle birleştirilir. Huzurlu atmosferi korumak için kısıtlamada grafik desenler kullanılır. Zümrüt yeşili koltuk kombinler, açık pastel tonlardaki her renkle uyumludur.

Renkli Bir Oturma Odası

Yeşil koltuk pembe, sarı, turuncu ve mavi tonlu yastıklarla canlı bir görünüm yaratır. Yeşil koltuk perde kombini yapmayı düşündüğünüzde de mavi-yeşil rengin hafif varyasyonları ve ton farklılıkları halıda da olduğu gibi belirgindir ve hepsinin uyum içinde çalışmasını sağlar.

Yeşil Koltuğa Ne Renk Halı Gider?

Yeşil bir koltuğa hangi renk halı gider diye düşünüyorsanız, bunu koyu gri gölgeler ve deniz köpüğü yeşili desenlerle bezeli bir halı ile kombinlemeyi düşünün. Çünkü zümrüt yeşili bir koltuk ile zeminde açık deniz köpüğü ve gri karışımlı renkler ortamın havasını yumuşatacak ve aynı zamanda ortama farklılık katacaktır.

En Trend Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?
Yeşil bir koltuğa hangi renk halı gider

Rahat ve Huzurlu Bir Yatak Odası

Soluk yeşil duvarlardaki soğuk alt tonlar, parlak metal yatak ve çivit mavisi çiçekli örtüdeki kış tonlarını toplarken dinlenmek üzere oturabileceğiniz zümrüt yeşili koltuk ortamı tamamlar. Yeşil koltuğa uygun halı ise karışıma yeşil bir örgü atma ve ekose halı katılabilir. Kenarları kıvrımlı yorgan dahil rahat gündelik mobilyalar ve romantik detaylar, soğuk alt tonları ailevi konforlarla ısıtır.

Yazlıklarda ya da Kır Evlerinde Yeşil Koltuk Kombinasyonu

Yeşil koltuk dekorasyonu ister bir yazlığı döşüyor olun ister bir kır evini döşüyor olun yeşil renkli koltuk takımları ortamın enerjisini arttıracaktır. Bir kır evinde rustik ahşap tavanı ve oturma odasını tamamlamak için fıstık yeşili koltuk  ya da zümrüt yeşili gri koltuk takımı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu size hoş bir ortam yaratmakla birlikte kendinizi iyi hissettirmeyi sağlayacaktır.

Yeşil Kullanırken Kombinasyon Öncelikleri Nelerdir?

Bir odada dekorasyon yaparken en çok duvar rengi ve koltuk rengi kombinasyonuna ardından perde ve halı kombinasyonuna dikkat edilir. Zeminden tavana parlak köknar yeşili boyalı olan bir odada, yeşil gri koltuk takımı oldukça dikkat çekecektir.

Fıstık yeşili + Şarap Kırmızısı Kombinasyonu

Şarap kırmızı bir koltuk takımınız var ise evinizde küçük bir değişiklik yapmak istiyorsanız şarap kırmızı koltuklarınızın yanına fıstık yeşili koltuk ikilisi ile destekleyebilir, ekleyeceğiniz birkaç küçük aksesuarla farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Koyu Yeşil + Gri + Koyu Mürekkep Mavisi Kombinasyonu

Rahat bir ortam için, uyumlu bir yeşil veya eşit derecede koyu mürekkep mavisi ile duvarlarda eşit derecede koyu ve mat renkleri tercih edin. Metalik vurgular, parlaklık flaşları getirir, böylece görünüm asla kasvetli olmaz.

En Trend Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?
fıstık yeşili koltuk

Gri ve Yeşil Her Ortama Gider

Gri her şeye uyabilir ve allık pembesi güzel olabilir, ancak size oturmanız için yalvaran bir kanepenin hangisi olacağına karar veremiyorsanız, o zaman cesur ve koyu yeşil koltuk seçmenizi öneririz. Bu koyu renk sizi içine çekecek ve sizi oturup rahatlamaya teşvik edecektir. Ya da gri yeşil koltuk takımı ile birlikte pembe pastel, açık gri 5-6 kırlentle zenginleştirilmiş bir koltukta gömülerek kitap okumak veya sevdiklerinizle sohbet etmek paha biçilmez olacaktır.

Yeşil Koltuklarla Yaratıcı Olmak

Odanızda bulunan kilim, kırlent, döşemeli sandalye ve mobilya örtüleri gibi mevcut tekstiller tek renkli malzemelerse, biraz görsel enerji ile odayı farklılaştırın. Koltuğunuzun zümrüt yeşil renginin yanı sıra mekanda istenen diğer tonları yansıtmak için canlı desenli bir perde kumaşı seçin. Örneğin, limon yeşili bir koltuk, turuncu lambalar ve mavi bir alan halısı ile döşenmiş çağdaş bir odayı bir araya getirmek için, beyaz bir arka plana karşı limon yeşili, sulu turuncu ve turkuaz mavisi bir çiçekli perde tasarımı seçin.

Yeşil Renk Cesareti Tetikler

Cesur bir tasarım ifadesi oluşturmak istediğinizde, küf yeşil bir koltuk karşı çarpıcı bir kontrast oluşturmak için görsel ilgiyi tamamlayıcı renkli perdelerle birkaç farklı dokunuş oluşturun. Tamamlayıcı tonlar, renk çarkında birbirlerinin tam karşısında bulunduğundan, koltuğunuzun küf yeşil tonunu güçlendirmek için kırmızı gölgeli perdeler seçin. Örneğin, koltuğunuz elektrik yeşili bir renge sahipse, görsel heyecanı canlandırmak için itfaiye kırmızı perdeleri seçin veya hoş bir renk uyumu ile cesur bir görünüm için adaçayı yeşili bir koltuğa eşlik edecek tuğla kırmızısı pencere uygulamalarını seçin.

Dış Mekanlarla Bağlantı Kurun

Yeşil koltuk modelleri, bir misafir odasında ya da oturma odasında size sonsuz yaratıcılık şansı verir.  Topraksı bir ambiyans sağlayan bir perde rengi seçerek odanıza dışarının bir dokunuşunu ekleyin. Evinizde doğaya dönüş hissi uyandırmak için çikolata kahvesi zemin uzunluktaki pencere uygulamalarını herhangi bir yağ yeşil renkli koltuk ile eşleştirin. Kahverengi tonları da içeren doğa temalı bir desen (yapraklar, eğrelti otları, ağaçlar) sergileyen perdeleri asarken açık hava hissini artırın. Topraksı Güneybatı tarzıyla yeşil koltuk takımı tamamlamak için kahverengi, kırmızı, sarı, yeşil ve mavi tonlarında pencere uygulamalarını seçin.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz