Dekorasyon Blog Arama

Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dekorasyon Fikirleri 2020

Yeşil sarı koltuk takımı dekorasyonu 2020

Salon için tercih edeceğiniz bir koltuk takımı tarzı kadar renkleriyle de mekanın atmosferini etkileyecektir. Dolayısı ile renk seçimleri bu noktada büyük bir öneme sahip. Salon dekorasyonu için kahve, krem yada gri gibi alışılmış koltuk takımı renklerinin dışına çıkmak ve heyecan verici bir hava katmak için yeşil sarı koltuk takımı dekorasyonu yapmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde sıcak ve soğuk renkler ile dengeli bir kontrast oluşturabilir, hemde daha ilgi çekici bir salon görünümüne sahip olabilirsiniz.

Kabul etmeliyiz ki yeşil ve sarı söz konusu koltuk takımı rengi olunca popüler renk kombinasyonları dışında kalıyor, fakat bu iki çekici rengin salonlara çok yakıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Diğer yandan yeşil sarı kombinasyonu modern bir iç dekorasyon kadar, klasik tarz salonlar içinde tercih edilebilir. Bu noktada dekorasyonun tarzına göre bu renklerin parlak yada pastel renkleri bir araya gelebilir. Yazımızın devamında salon dekorasyonu için ilham alabileceğiniz birbirinden şık yeşil sarı koltuk takımı dekorasyon fikirleri ve renk kombinasyonu için öneriler bulabilirsiniz.

Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dekorasyon Fikirleri

Yeşil ve sarı renkler birlikte çok güçlü bir kontrast oluşturur, diğer yandan salonun geri kalanında tercih edeceğiniz renkler daha dengeli bir dekorasyon açısından büyük önem taşıyor. Sarı yeşil koltuk takımı dekorasyonu için yardımcı renk olarak gri, bej yada kahverengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Fakat daha canlı ve hareketli bir stil hayaliniz varsa özellikle halı, perde, yastık gibi tekstil ürünleri ve aksesuar seçimlerinizde kiremit rengi, turuncu yada vizon gibi çarpıcı renkleri kullanmayı düşünebilirsiniz.

Pastel yeşil sarı koltuk takımı

Pastel yeşil sarı koltuk takımı

[galeri_url]

Bu noktada salonun genel renk paletini koltuk takımızın yeşil ve sarı tonlarının belirleyeceğini unutmayın. Sarını ve yeşilin bir çok farklı tonu vardır, bu noktada salonda ne kadar yüksek enerji istediğinizi göz önünde bulundurmalı ve buna uygun renk tonları seçmelisiniz. Örneğin daha geleneksel bir salon tarzı için hem yeşilin hemde sarının açık yada pastel tonlarını kullanmayı düşünebilirsiniz. Pastel tonlar salonda göz yormaz, daha sakin ve rahatlatıcı renklerdir.

Yeşil sarı kombinasyonu

Yeşil çok yönlü bir renktir ve bir çok farklı ve etkili farklı tonlara sahiptir. Hem modern hemde klasik bir salon dekorasyonu için yeşilin koyu tonlarını tercih edebilirsiniz. Örneğin, türbe yeşili yada ördek yeşili tonlar koltuk takımı için salonda doğallığı vurgulayan şık renk tonlarıdır. Üstelik son yıllarda koltuk takımı dekorasyonu için koyu yeşil tonlar çok popüler. Koyu renklerin bir avantajı da kiri belli etmemesi ve dekorasyona daha ağır ve kaliteli bir hava katmasıdır.

Peki koyu yeşil koltuklara nasıl bir sarı tonu eşlik etmeli? Bu konuda sizi önerimiz sarının parlak tonları yerine, daha pastel tonlarına yönelmeniz olacaktır. Örnek olarak kreme kaçan çok açık sarılar salonda daha rahat ve şık bir görünüm için ideal bir seçim olabilir.  Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ki, koyu yeşil koltuk yanına parlak enerjik sarı tonları da kullanabilirsiniz.

Fakat günümüzde koltuk takımı renkleri arasında özellikle hardal sarısı oldukça popülerdir. Sarının özellikle klasik salonlarda en popüler tonu hardal sarısıdır ve bu renk hem koyu hemde açık yeşil koltuklarla uyum sağlayabilir. Bu tarz bir renk kombinasyonu yapacaklar için ufak bir öneri, özellikle duvar ve perde dekorasyonu için açık tonlara yönelin, bu şekilde daha aydınlık ve ferah bir atmosfer ortaya çıkacaktır.

Yeşil sarı koltuk dekorasyonu için perde ve duvar renkleri

Koyu yeşil tonlara sahip koltuk takımları için perde ve duvar rengi konusunda hiç riske girmek isteyenler nötr renklere yönelebilir. Örneğin gri, hem yeşil hemde sarıya çok yakışan bir renktir ve yeşil sarı koltuk takımı dekorasyonu için güçlü bir seçenektir. Diğer yandan halı seçimi yaparken de içinde gri ve sarı desenler içeren halılar tercih edebilir.

 

Duvar rengi konusunda gri dışında farklı seçenekleriniz bulunuyor, beyaz, kırık beyaz, açık krem rengi yada çok açık bej tonları sarı yeşil koltuklara yakışan duvar renkleri arasında yer alıyor. Eğer daha farklı ve dikkat çekici bir dekorasyon hayaliniz varsa koltuk takımınızı tamamlamak için yeşil yada sarı tonları içeren dekoratif duvar kağıtları kullanmayı düşünebilirsiniz. Tabi ki bu tarz bir uygulama için salonda tek bir duvarı odak noktası yapmak gerekir. Aksi halde salonda karmaşık bir görünüm ortaya çıkabilir.

Perde rengi konusunda kararsız kalabilirsiniz, genelde renkli koltuk takımları için perde seçimi zordur, fakat bu noktada işinizi garantiye alıp, beyaz yada krem rengi perdeler kullanabilirsiniz. Diğer yandan sarı yeşil koltuklar için içinde bej, vizon, ekru yada açık kahve tonları içeren desenli yada düz renk perdeler tercih edilebilir. Kısacası hem halı hemde perde rengi konusunda kararsız kalmamak için açık bej ve krem tonlarına yoğunlaşabilirsiniz.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Kahve Koltuklara Yakışan Halı Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478