Ana Sayfa Renkler Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dekorasyon Fikirleri 2021

Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dekorasyon Fikirleri 2021

Salon için tercih edeceğiniz bir koltuk takımı tarzı kadar renkleriyle de mekanın atmosferini etkileyecektir. Dolayısı ile renk seçimleri bu noktada büyük bir öneme sahip. Salon dekorasyonu için kahve, krem yada gri gibi alışılmış koltuk takımı renklerinin dışına çıkmak ve heyecan verici bir hava katmak için sarı yeşil koltuk dekorasyon yapmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde sıcak ve soğuk renkler ile dengeli bir kontrast oluşturabilir, hemde daha ilgi çekici bir salon görünümüne sahip olabilirsiniz.

Kabul etmeliyiz ki yeşil ve sarı söz konusu koltuk takımı rengi olunca popüler renk kombinasyonları dışında kalıyor, fakat bu iki çekici rengin salonlara çok yakıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Diğer yandan yeşil sarı kombinasyonu modern bir iç dekorasyon kadar, klasik tarz salonlar içinde tercih edilebilir. Bu noktada dekorasyonun tarzına göre bu renklerin parlak yada pastel renkleri bir araya gelebilir. Yazımızın devamında salon dekorasyonu için ilham alabileceğiniz birbirinden şık yeşil sarı koltuk takımı dekorasyon fikirleri ve sarı yeşil koltuk dekorasyon önerileri bulabilirsiniz.

Sarı Yeşil Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Yeşil ve sarı renkler birlikte çok güçlü bir kontrast oluşturur, diğer yandan salonun geri kalanında tercih edeceğiniz renkler daha dengeli bir dekorasyon açısından büyük önem taşıyor. Sarı yeşil koltuk takımı dekorasyonu için yardımcı renk olarak gri, bej yada kahverengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Fakat daha canlı ve hareketli bir stil hayaliniz varsa özellikle halı, perde, yastık gibi tekstil ürünleri ve aksesuar seçimlerinizde kiremit rengi, turuncu yada vizon gibi çarpıcı renkleri kullanmayı düşünebilirsiniz.

Pastel yeşil sarı koltuk takımı
Pastel yeşil sarı koltuk takımı

Bu noktada salonun genel renk paletini koltuk takımızın yeşil ve sarı tonlarının belirleyeceğini unutmayın. Sarını ve yeşilin bir çok farklı tonu vardır, bu noktada salonda ne kadar yüksek enerji istediğinizi göz önünde bulundurmalı ve buna uygun renk tonları seçmelisiniz. Örneğin daha geleneksel bir salon tarzı için hem yeşilin hemde sarının açık yada pastel tonlarını kullanmayı düşünebilirsiniz. Pastel tonlar salonda göz yormaz, daha sakin ve rahatlatıcı renklerdir.

Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dizaynı Nasıl Yapılır ?

Yeşil çok yönlü bir renktir ve bir çok farklı ve etkili farklı tonlara sahiptir. Hem modern hemde klasik bir salon dekorasyonu için yeşilin koyu tonlarını tercih edebilirsiniz. Örneğin, türbe yeşili yada ördek yeşili tonlar koltuk takımı için salonda doğallığı vurgulayan şık renk tonlarıdır. Üstelik son yıllarda koltuk takımı dekorasyonu için koyu yeşil tonlar çok popüler. Koyu renklerin bir avantajı da kiri belli etmemesi ve dekorasyona daha ağır ve kaliteli bir hava katmasıdır.

Peki koyu yeşil koltuklara nasıl bir sarı tonu eşlik etmeli? Bu konuda sizi önerimiz sarının parlak tonları yerine, daha pastel tonlarına yönelmeniz olacaktır. Örnek olarak kreme kaçan çok açık sarılar salonda daha rahat ve şık bir görünüm için ideal bir seçim olabilir.  Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ki, koyu yeşil koltuk yanına parlak enerjik sarı tonları da kullanabilirsiniz.

Fakat günümüzde koltuk takımı renkleri arasında özellikle hardal sarısı oldukça popülerdir. Sarının özellikle klasik salonlarda en popüler tonu hardal sarısıdır ve bu renk hem koyu hemde açık yeşil koltuklarla uyum sağlayabilir. Bu tarz bir renk kombinasyonu yapacaklar için ufak bir öneri, özellikle duvar ve perde dekorasyonu için açık tonlara yönelin, bu şekilde daha aydınlık ve ferah bir atmosfer ortaya çıkacaktır.

Yeşil Sarı Koltuk Dekorasyonu İçin Duvar Renkleri

Koyu yeşil tonlara sahip koltuk takımları için perde ve duvar rengi konusunda hiç riske girmek isteyenler nötr renklere yönelebilir. Örneğin gri, hem yeşil hemde sarıya çok yakışan bir renktir ve sarı yeşil koltuk takımı dekorasyonu için güçlü bir seçenektir.

Duvar rengi konusunda gri dışında farklı seçenekleriniz bulunuyor, beyaz, kırık beyaz, açık krem rengi yada çok açık bej tonları sarı yeşil koltuklara yakışan duvar renkleri arasında yer alıyor. Eğer daha farklı ve dikkat çekici bir dekorasyon hayaliniz varsa koltuk takımınızı tamamlamak için yeşil yada sarı tonları içeren dekoratif duvar kağıtları kullanmayı düşünebilirsiniz. Tabi ki bu tarz bir uygulama için salonda tek bir duvarı odak noktası yapmak gerekir. Aksi halde salonda karmaşık bir görünüm ortaya çıkabilir.

Yeşil Sarı Koltuk Takımına Uygun Perde Seçimi Nasıl Olmalı ?

Sarı yeşil koltuk takımlarına uygun perde secimi, dekorasyonu tamamlayacak şekilde olmalı. Yukarıda da bahsettiğimiz şekilde tavsiyeleri yerine getirerek en özel görünümlü ev dekorasyonuna sizlerde sahip olabilirsiniz.

Sarı yeşil koltuk takımlarına uyum sağlayacak olan beyaz renkli perdeleri, siyah renkli fon perdeleri ve koltuk kırlent renklerini içine alan perdelerde düşünülebilir.

Sahip olduğunuz koltukların rengi kadar modeli de perde seçimini değiştiren unsurlardır. Klasik koltuk takımları ile kruvaze perdeler daha uygun bir görüntü yansıtırken, modern ve spor koltuklar ile de jaluzi perde modelleri ya da tül perdeler en uygun şekilde kusursuz bir görüntüyü ortaya çıkartmaktadır.

Sarı yeşil koltuk takımlarına uygun perde seçerken odanızdaki tüm unsurları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Tüm renklerin uyum içerisinde olacağı şekilde sizlerde kolayca perdenizi seçebilirsiniz.

Yeşil sarı koltuk takımına uygun perde konusunda kararsız kalabilirsiniz, genelde renkli koltuk takımları için perde seçimi zordur, fakat bu noktada işinizi garantiye alıp, beyaz yada krem rengi perdeler kullanabilirsiniz. Diğer yandan sarı yeşil koltuklar için içinde bej, vizon, ekru yada açık kahve tonları içeren desenli yada düz renk perdeler tercih edilebilir. Kısacası hem halı hemde perde rengi konusunda kararsız kalmamak için açık bej ve krem tonlarına yoğunlaşabilirsiniz.

Yeşil Sarı Koltuk Takımına Uygun Halı Seçimi

Sarı yeşil koltuk takımlarına uygun halı seçimi yaparken bakılması gereken en önemli unsur almak isteyeceğiniz halının içerisinde koltuklarınızın rengini içine alan desenlerin bulunup bulunmadığıdır.Diğer yandan yeşil sarı koltuk takımına uygun halı seçimi yaparken de içinde gri ve sarı desenler içeren halılar tercih edebilir.Sarı yeşil koltuğa uygun halı seçimini titizlikle yapabilirsiniz artık.

Beyaz bir taban üzerinde yeşilin ve sarının minimalist tonlarını içine alan halılar çok şık ve çarpıcı bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Dekorasyonun en temel parçalarını oluşturan halı modelleri, doğru seçildiğinde ferah, modern ve şık görünümlü evler ortaya çıkabilmektedir. Yeşilin farklı tonları ile kolayca uyum sağlamakta olan ebru renkli halı ile de sarı ve yeşil koltuklarınızı bütünleştirebilirsiniz. Sadece koltuklar ile değil, zemin, perdeler, evin içerisindeki aksesuarlar ile de uyum sağlayacak sade ve şık halı modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Ayrıca yeşil koltuk kombinasyonları konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz