Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Zebra Desenleri ile Çarpıcı Dekorasyon Fikirleri

Zebra Desenleri ile Çarpıcı Dekorasyon Fikirleri

Zebra Desenleri ile Çarpıcı Dekorasyon Fikirleri

Hayvan desenleri geçmişten günümüze ev dekorasyonunda önemli bir yere sahip olmuşlardır. Bu desenlerin dekorasyona çarpıcı bir etki kazandırdıkları kesin. Üstelik modernden klasiğe bir çok farklı iç mekan dekorasyon stiline kolayca uyum sağlayabiliyor. Bugün yazımızda dekorasyonda sıkça tercih edilen ve modası hiç geçmeyen zebra desenleri ile çarpıcı fikirlere yer veriyoruz..

Zebra desenler aynı zamanda siyah beyaz tonları dekorasyonda görmek isteyenler içinde ideal bir seçim. Zebra desenlerinin çok iddalı olduğunu düşünüyorsanız yazımızın devamında bu desenleri hiç risk almadan nasıl kullanabileceğiniz konusunda size ilham verecek fikirlerimiz var..

Zebra Desenleri ile Çarpıcı Dekorasyon Fikirleri

Zebra desenli ev dekorasyon örnekleri 2020
Zebra desenli ev dekorasyon örnekleri 2020

[galeri_url]

Zebra desenleri çok yoğun kullanıldıklarında ortaya kalabalık bir görünüm çıkabilir, bu anlamda mümkün olduğu kadar tek parçalarda bu desenlere yer vermeyi düşünün. Örnek olarak küçük bir antreniz var ve bu alanı odak noktası haline getirmek için zebra desenli bir puf tercih edebilirsiniz. Şık bir ayna, dikkat çekici bir dresuar ve hemen altında zebra desenli bir puf size istediğiniz etkiyi rahatlıkla sağlayabilir.

Antreden hemen sonra banyo için zebra desenleri kullanmak içinde bir çok farklı seçenek bulunuyor. Eğer banyoda zebra desenleri ile odak noktası yaratmak istiyorsanız duş perdenizi hemen yenileyebilirsiniz. Bu küçük dokunuş ile son derece şık ve dikkat çekici ve egzotik  görsele sahip olabilirsiniz.

Zebra desenleri genellikle en çok duvarda tercih ediliyor, oturma odası, yatak odası yada antre gibi mekanların duvar dekorasyonu için zebra desenli büyük tablolardan yardım alabilirsiniz. En güzel yanı ise zebra desenleri bir çok farklı renk tonu ile uyumludur, duvardaki farklı renkler ile dengeli bir görsel oluşturabilirsiniz.

Büyük parçalarda bu desenleri kullanmak biraz cesaret işi fakat size önerimiz zebra desenli halıları deneyebilirsiniz. Siyah beyaz her zaman uyumlu ve şık bir görünüm vereceğinden, zemindeki bu desenler çok fazla göz yormayacaktır.  Üstelik bu halı tek başına mekanın havasını değiştirerek çarpıcı bir etki yaratabilir.

Yatak odasında zebra desenleri bir çok farklı şekilde kullanmanız mümkün. İster duvarda bir tablo olarak, isterseniz bir halı yada dekoratif bir puf.. Sadece bu desenleri yastık yada nevresim takımında kullanabilirsiniz. Hatta bir biraz daha cesur davranarak zebra desenli yatak başlığı kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu değişiklik yatak odasında son derece etkileyici, egzotik bir hava yaratacaktır.

Açık renklerin hüküm sürdüğü mekanlarda zebra desenlerini en iyi şekilde puf üzerinde kullanabilirsiniz. Zebra desenli dekoratif bir puf ile salonda kontrast oluşturabilir ve hareket kazandırabilirsiniz. Eğer hazır şekilde bulamazsanız özel olarak çok uygun fiyatlara dekoratif desenli pufları evinize özel yaptırabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz